1951/76
Ubekendte malere, 19.-20. årh.
Syv miniatureportrætter forestillende komponister. Gouache på ben. I rammer af ben. Rammemål 10×8,5–11×10. (7)
Mindre aldersslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag