2132/809
Dansk snedkermester
Et par lænestole med stel af bejdset bøg. Sæde samt dybthæftet ryg betrukket med grøn stribet uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds. En smule løse samlinger.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud