12015/79
Engelsk jernbaneur i kasse af mahogni, hvidmalet urskive betegnet J. Carr & Son. Deptford London. 20. årh.s begyndelse H. 64. B. 42. D. 15.
Lille revne i glasset. Skive med mindre krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag