1541/1540
Plakette af porcelæn, dekoreret i farver og guld med antagelig portræt af Louis XVI. Signeret Colgnety (?). Faux Sèvres. Indrammet. Slut 19. årh. 34×32 cm.
Undersøgt i ramme, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage. Guld med retouchering. Ramme med revner.
Varia, 8. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag