2118/132
Tysk sauceskande af sølv, indvendig forgyldt. Koch & bergfeld, 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 412 g. H. 14,5. L. 20.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret under bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag