896/193
Russisk møblement af mahogni med lister af messing, bestående af en sofa, fire stole og et par armstole. 19. årh.s anden halvdel. Sofa L. 137. (7).
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020
Vurdering
Hammerslag