2005/100
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)
“Sovende model”. Sign. H. Helme 47. Olie på lærred. 41×34.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud