1942/791
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Louisiana”, 1974. Sign. Miró, 63/75. Litografi i farver. Lysmål 66×50.
Litteratur: Maeght nr. 944.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud