1236/1731
Tre kinesiske billedruller og silkemaleri dekoreret med figurkompositioner. 19. årh.s begyndelse. 65×36, 130×40 og 170×57. Lysmål 13×27. (4)
Proveniens: Hjembragt af nuværende ejers familie i 1820–30erne.
Krakeleringer. Flænger. Fugtskjolder. Pletter.
Fra
i
Varia, 6. september 2012
Vurdering
Dette emne er udgået