Ubekendt maler, 18. årh.
En helgeninde, i baggrunden et barneansigt. Usigneret. Olie på lærred. 75×62.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Reparationer og retoucheringer samt misfarvning. Stødmærke med mindre hul. Behov for rensning.
960249 | ||
998214 | ||
960249 | ||
998214 |