1738/1607
12 illuminationslamper i grønt, blå, mangan, klar og gul med striber og tern. Antagelig England, 19. årh. (12)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag