Foto endnu ikke klar
2012/​9123

Fransk konsol af udskåret træ med senere forgyldning, halvrund med plade af rød marmor, rillet sarg udskåret med blomsterguirlander, fire runde kannelerede ben, hvor imellem X-formet sprosse prydet med vase og blomster. 19. årh.s midte. H. 92. B. 128. D. 66.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK