2413/113
Jean-Honoré Fragonard, kopi efter, 19. årh. (f. Grasse 1732, d. Paris 1806)
“The See-Saw”. Usigneret. Olie på lærred. 56×47.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag