2104/​236

Stor engelsk salver af sølv, fane støbt med rocailler og kæmninger. På fire lave scrolled fødder. Utydeligt stemplet. Vægt 3567 g. Diam. 53 cm. VARIA C3

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En fod løs.

Fra i Havnen

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Dette emne er udgået

4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK