2204/50
Lav kinesisk stol af rødpoleret træ, flettet sæde, ryg udskåret med profileringer og ornamentik. 20. årh.s begyndelse.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag