2014/1133
Diamantbroche af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige old-cut diamanter. L. 4,8 cm. Vægt ca. 3,5 g. 20. årh.s begyndelse.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.
Smykker, 1. april 2020
Vurdering
Hammerslag