2014/​1133

Diamantbroche af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige old-cut diamanter. L. 4,8 cm. Vægt ca. 3,5 g. 20. årh.s begyndelse.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.

Smykker, 1. april 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.200 kr.

(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.