1513/794
Lili Ege (f. Halsted, Lolland 1913, Søborg/Jylland,1942-)
To landskabskompositioner. Begge sign. Lili Ege samt den mindste på bagsiden Sankt Ibs, Roskilde. Olie på plade. 16,5×22,5 og 30×24,5. (2)
Den mindste med stifthuller i hjørner.
Moderne kunst og design, 24. marts 2015
Vurdering
Hammerslag