Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Børn på en kælkebakke med Roskilde Domkirke i baggrunden. Sign. V. Qvistorff 1925. Olie på lærred. 45×59.
Enkelte krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
32 bud