2120/​286

Et par sydamerikanske sporer af sølvholdig metal med læderremme, graveret med bladværk. Mærket J. Leone. 19.-20. årh. Vægt i alt 1093 g. L. 25 cm. (2)

Proveniens: Erik Brandt.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag