2120/286
Et par sydamerikanske sporer af sølvholdig metal med læderremme, graveret med bladværk. Mærket J. Leone. 19.-20. årh. Vægt i alt 1093 g. L. 25 cm. (2)
Proveniens: Erik Brandt.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag