2446/133
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
Faraglioniklipperne på Capri. Sign. N. F. Schiøtz-Jensen Capri 1886. Olie på træ. 27×39.
Enkelte minimale afskalninger ved øvre kant. Mindre ridse i himlen. Behov for rensning.
Vurdering
Hammerslag