2048/​57

Kinesisk prydtræ i rektangulær vase, blade og blomster skåret i jade og halvædelsten. På stand af træ. 20. årh. H. ca. 26 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte blade med afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK