2048/57
Kinesisk prydtræ i rektangulær vase, blade og blomster skåret i jade og halvædelsten. På stand af træ. 20. årh. H. ca. 26 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte blade med afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag