2124/85
Nils Hansteen (f. Mo i Rana (Nordnorge) 1855, d. Oslo 1912)
Joller ved en mole. Sign. Nils Hansteen 1884. Olie på lærred. 34,5×50.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag