2110/28
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Havneparti fra Antwerpen. Sign. Chr. Blache, Antwerpen, 1878. Olie på lærred. 53,5×86,5.
Retoucheringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag