903/682
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“De toutes parts”. Sign. Alechinsky 1983, 3/35. Pochoir (akvarel) og radering i farver. Bladstørrelse 65×97.
Proveniens: Galerie Nord, Randers.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag