1926/​1573

Songye Kifwebe maske af udskåret patineret træ med hvidt, rødt og sort pigment. D. R. Congo. 20. årh. H. ca. 86.

Brugsslitage.

Varia, 27. juni 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag