1926/1573
Songye Kifwebe maske af udskåret patineret træ med hvidt, rødt og sort pigment. D. R. Congo. 20. årh. H. ca. 86.
Brugsslitage.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag