2413/770
Par barstole med stel af teak, sæder betrukket med patineret kernelæder. Udført og mærket for Arte Sano, Columbia. 1960'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En manglende knop på siden.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag