1946/50
Spisestue af satinwood og bejdset bøgetræ, bestående af two-pillar table med to tillægsplader samt otte stole udskåret med svanehoveder. 20. årh. H. 78. L. 174/229. B. 110. (11)
Mindre brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag