12043/​32

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“Gouaches et lavis”. Tryksign. Litografisk tryk i farver. Udgivet af Galerie Maeght, Arte Paris. Bladmål 80×50. Uindrammet.

Enkelt kant med håndteringsmærke. Ellers fin stand.

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag