12043/32
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Gouaches et lavis”. Tryksign. Litografisk tryk i farver. Udgivet af Galerie Maeght, Arte Paris. Bladmål 80×50. Uindrammet.
Enkelt kant med håndteringsmærke. Ellers fin stand.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag