2144/​973

Vamo design

Høj skænk af eg. Front med tre profilerede låger, Indvendig med hylder og udtræksbakker. Udført og stemplet hos Vamo, Sønderborg. H. 122. L. 197. D. 48.

Tre nøgler medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Top ujævnt falmet og med skjolder.

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK