2144/973
Vamo design
Høj skænk af eg. Front med tre profilerede låger, Indvendig med hylder og udtræksbakker. Udført og stemplet hos Vamo, Sønderborg. H. 122. L. 197. D. 48.
Tre nøgler medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Top ujævnt falmet og med skjolder.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag