1949/629
Børge Ludvig Knudsen (f. København 1911, d. 1994)
Opstilling i vindue. Sign. B.K. Olie på lærred. 88×98.
Større krakeleringer. Flere mindre reparationer/lapper på bagsiden.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag