2445/​746

Hans Hansen, Frithjof Bratland

To saltkar, to peberkværne samt en bordlighter af palisander ilagt geometrisk sølvindlægninger. Stemplet Hans Hansen. Samt fiskesæt af sterlingsølv med gennembrudt og ciseleret laf. Stemplet signatur samt FB. Samlet vægt 315 g. Saltkar: H. 5. Diam. 9,5. Peberkværn: H. 8. Bordlighter: H. 10. Fiskesæt: L. 23,2. (7)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Sølv med slitage.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Dette emne er udgået