2445/741
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Oktagonalt fad af lertøj. Dekoreret med polykromt glaseret figurmotiv på gråhvid base. Sign. Bjørn Wiinblad -72. Monteret med vægophæng af metal. H. 24. B. 24. D. 3,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Dette emne er udgået
1125320 |