Henry Cumming (f. Skt. Petersborg 1851, d. Helsingør 1934)
Et par miniatureportrætter forestillende et ægtepar. Begge sign. H. Cumming Helsingør (under rammekanterne). Bly og vandfarve på papir. Ovale rammer. Hver med lysmål 7×5,5. (2).
Papiret er lidt gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020