1946/90
Fransk kirkestage af bronze og messing med tolv lysholdere, vaseformet stamme, prydet med talrige blomster med flusser af glas, flere med emaljearbejde. 19. årh. H. 80.
Afskalninger på emalje. Let bøjet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud