2108/1035
Robert Dudley Best (f. 1892, d. 1984)
“Bestlite”. Justérbar standerlampe af forkromet metal med skærm og fod af cremefarvet metal. Udført hos Bestlite. H. 113–152.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
18 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||