1342/​1128

Parker kuglepen af sterlingsølv, Sheaffer fyldepen med spids af 18 kt. guld, Dunhill piberenser af metal og akryl, to cigaretetuier af sølvplet, tre cigarklippere af metal, træ og perlemor, brevkniv med skaft af sølv samt to italienske cigaretbægre af skind, præget med guldkant. Mrk. A. Antinori Roma. 20. årh. Skindbægre H. 9. Diam. 8. Rektangulær H. 3,5. L. 11,5. B. 8. (11)

Et cigaretetui graveret med dedikation. Parker kuglepen anløbent. Hætte til fyldepen flækket. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 16. oktober 2013

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK