2425/​850

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

To kvadratiske sofaborde af palisander. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 51/50. L./B. 55/47. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Det store bord med tørrevner i finéren på benene.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag