Foto endnu ikke klar
893/752
Carlo Battaglia (f. La Maddalena 1933, d. 2005)
“Studio per Hudson”. Sign. på bagsiden Carlo Battaglia 1974. Olie på lærred. 50×125. Uindrammet.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag