2441/9026
Et par gustaviansk banketter af bemalet træ, hver med svungne sider og udskåret med bladborter og rosetter, runde tilspidsede ben. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 69. B. 67. D. 37. (2)
Vurdering