2034/657
Tapio Wirkkala (f. 1915, d. 1985)
Vase samt skål af krystalglas, dekoreret med linjemønster i relief. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala. Udført hos Iittala, Finland. (2)
Nogle minimale overfladeridser og overflade smuds. Vase med nogle enkelte meget minimale hak på nederste kant.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud