2040/765
Viktor IV (f. New York 1929, d. Amsterdam 1986)
“Stom damage”, 1972. Usign. Betegnet med titel og årstal på indersiden. Kiste af bemalet træ og drivtømmer. H. 32. B 38. D. 38.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren.
Original stand.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag