2023/828
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
Cafébord med stel af forkromet metal med top af ahorn. Model 8006. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik. H. 71. Diam. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stel med rustmærker.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag