Equipo Crónica (f. Aktive år 1964, d. 1981, Rafael Solbes, f. 1940, Valencia, Spain., d. 1981, Valencia. Manuel Valdés, f. 1942, Valencia, bor og arbejder i Madrid og New York City.)
Uden titel. Sign. Equipo Crònica - 73. Mixed media på papir. Lysmål 78×108.
Proveniens: Galerie Stadler, Rue de Seine, Paris (label på bagsiden mærket ref. 1327). Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020