2119/562
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Chiné Chinios”, 1971. Sign. Estève, 13/15. Litografi. Bladstørrelse 65×50. Uindrammet.
Litteratur: Prudhomme et Moestrup nr. 57.
Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag