Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Dupue Bleu”. Sign. Alechinsky 1978, 30/75. Ætsning i farver. Bladstørrelse 66×49.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Original stand. Papiret bølger langs kanten formentlig grundet montering. Undersøgt i ramme.
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
43 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
910199 | ||
1113669 (Autobud) | ||
910199 | ||
1113669 | ||
910199 | ||
1113669 (Autobud) | ||
910199 | ||
1113669 | ||
910199 | ||
1165798 | ||
910199 | ||
1165798 | ||
910199 | ||
1165798 | ||
910199 | ||
1165798 (Autobud) | ||
813467 | ||
1165798 | ||
813467 | ||
148159 | ||
246527 | ||
1164710 (Autobud) | ||
246527 | ||
1164710 (Autobud) | ||
246527 | ||
1164710 (Autobud) | ||
246527 | ||
1164710 (Autobud) | ||
246527 | ||
1164710 (Autobud) | ||
246527 | ||
1164710 (Autobud) | ||
246527 | ||
1164710 (Autobud) | ||
872185 | ||
1164710 | ||
1106281 (Autobud) | ||
246527 | ||
1106281 | ||
148159 | ||
1151153 | ||
576 | ||
1151153 |