1710/1593
Russisk ikon forestillende Jesus Kristus Pantokrator. Tempera på træ. Forsænket billedflade. 19. årh. 36×30.
Ridser og mærker. Restaureret.
Varia, 9. marts 2017
Vurdering
Hammerslag