12123/​174

P. S. Krøyer (, fec.)

Portræt af Lorenz Frølich. Tryksign. P.S. Krøyer, Jan-99. Radering. Motivmål 23×18. Bladmål 51×40. Uindrammet.

Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter, revner og mærker langs kanten. Ridser og mærker i papiret.

Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK