12123/174
P. S. Krøyer (, fec.)
Portræt af Lorenz Frølich. Tryksign. P.S. Krøyer, Jan-99. Radering. Motivmål 23×18. Bladmål 51×40. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter, revner og mærker langs kanten. Ridser og mærker i papiret.
Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021
Vurdering
Hammerslag